Akce

Zažijte něco vyjímečného

Za kounickou Frankovkou

Otevře se na 20 vinný sklepů a nalévacích míst v Dolních Kounicích, Moravských Bránicích, Nových Bránicích a Trboušanech. U každého vinaře budete moci ochutnat naši vyhlášenou Frankovku, která je díky své barvě, vůni a chuti jedinečná a nezaměnitelná, samozřejmě budete moci u vinařů ochutnat i další pěkné odrůdy, které jsou spjaty s Dolními Kounicemi. Za zmínku jistě stojí Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Sauvignon, Chardonay, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a mnoho dalších…

Sobota 1.6.

od 10:00

Dolní Kounice

a okolní obce

Vstupné 250 Kč

Franky po 10 Kč

Více informací

Facebook

Koncert mladých brněnských symfoniků

Krásný koncert Brněnských Symfoniků v půvabné atmosféře večerního kláštera Rosa coeli.

Jsou mladí, je jich kolem šedesáti, každý ovládá nějaký hudební nástroj a společně hrají už přes dvacet let. To je orchestr Mladí brněnští symfonikové, hudební těleso tvořené žáky a absolventy základních uměleckých škol města Brna se zázemím v ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose v Brně na Došlíkově ulici.
Symfonický orchestr ZUŠ města Brna vznikl v roce 1994 z iniciativy ředitelů brněnských ZUŠ, za účelem rozšiřování hudebního obzoru a praktického poznávání hudební literatury v oblasti komorní, ale i symfonické tvorby. 

Pátek 14.6.

od 19:00

Dolní Kounice

klášter Rosa coeli

Vstupné 120 Kč

Snížené 100 Kč

Nákup

vstupenek

KEFASFEST křesťanský hudební festival

Festival Kefasfest je open air festival, který je pořádán na nádherném místě bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích.

Kefasfest je prostor pro kvalitní domácí i zahraniční hudbu, divadlo a kulturu. Svojí různorodostí hudebních (pop, rock, folk, dance, worship, funky, gospel apod.) a divadelních žánrů chce představit moderní křesťanskou kulturu a její radostné poselství.

Kefasfest se chce zařadit mezi festivaly s mottem: Stop drogám!

Relaxaci můžete také zažít v baru, čajovně či v kavárně.

Pátek až neděle

21.6.-23.6.

Dolní Kounice

klášter Rosa coeli

Sobota 250 Kč

Celý víkend 450 Kč

Nákup

vstupenek

Historické slavnosti Rosa coeli

Hlavní program se odehrává na Masarykově náměstí, kde mimo občerstvení a uchutnávky dolnokounických vín, můžete shlédnout bohatý kulturní program na pódiu 1 a ve večerních hodinách ohňovou show. Na Mlýnském náměstí čeká program připravený především pro děti – soutěžení, skákací hrad, motokáry, a hlavně spoustu představení a pohádek na pódiu 2.
I historické památky jsou během slavností přístupné – Židovská synagoga bude otevřena od 10.00 do 20 hodin a půvabný klášter Rosa coeli bude otevřen od 10.00 do 23.00.

Sobota 7.9.

od 14:00

Dolní Kounice

Masarykovo náměstí

Vstup volný

Více informací